RTK spol. s ro Rokytnice nad Jizerou, hora do dia

Download gratuito de imagens para uso livre.

Eu te ajudei? Doe-me para o café.

Baixe a imagem

Assinatura RTK spol. s ro je výrobcem širokého sortimentu tkanin v šířích do 160 – 200 cm as počtem nití v osnově do 10.710 nití. Od roku 2012 jsou k dispozici široké stroj Vamatex Silver 360 s možností výroby tkanin do šíře až do 340 cm.

Všechny tkací stroje jsou vybaveny listovými stroji až do počtu 24 listů, je také možno vírábět víceosnovní vazby a vazby perlinkové.

Jsou zpracovávány všechny materialy staplové a to jak přírodní, tak syntetické. Článek 5 češtát článkom článkom.

Největší podíl výroby činí lehké bavlnãřské tkaniny (košiloviny) z nejkvalitnějších jemných bavlněných přízí od tex 7,4 v hmotnosti tkanin od 70 do 150 g / m2. Vedle toho se ale dále vyrábí i rozličný sortiment středně těžkých tkaniny s hmotností až do 420 g / m2 a a z přízí nejen bavlnářských, ale i přízí lněných, viskózových, syntetických, vlněných či směsových.

Firma RTK spol. s ro nabízí vedle prodeje režných tkanin také prodej tkanin bělených, barvených nebo jinak upravených, stejně tak i prodej kusových konfekčních výrobků (např. lůžkovin, utěrek, plen apod). Tyto činnosti jsou zajišťovány v kooperaci s externími dodavateli.

Jedná se o výrobu zakázkovou, tzn. Článek 8 2000m (není vytvářena vlastní kolekce výrobků).

Roční produkce dosahuje přes 2,2 miliony metrů, resp. 4 miliony m2. Z toho více než 80% je exportováno do západních zemí a para pro nejnáročnější klientelu.

Rámcový výrobní sortiment:

  • Košiloviny (bez pestře tkané osnovy)
  • Technické tkaniny z PES přízí (Trevira CS)
  • Lůžkoviny (povlečení, prostěradla), včetně tkanin 100% lněných
  • Tkaniny pro domácnost z bavlny, směsí nebo lnu (ubrusoviny, damašky, utěrkoviny, vaflovézboží, prostěradloviny, pleny apod.)
  • Různé další oděvní či nábytkové tkaniny
  • Technické tkaniny (stanovky, plachtoviny e tkaniny pro tisk aj)
  • Zajišťování barvení a úprav na tyto tkaniny vč. možnosti konfekčního zpracování tkanin pro domácnost

RTK, spol. s ro v Rokytnici nad Jizerou, je společnost, která navazuje na dlouholetou tradici textilní výroby v Rokytnici nad Jizerou. Základy firmy je tak možno datovat už na rok 1867. Vyráběly se zde vždy převážně bavlněné tkaniny a hladké i žakárské, režné i barevné, určitou dobu měla firma i vlastní bělidlo, takže sama upravovala tkaniny do konečné prodejní podoby.

RTK spol. s ro RokytniceLysá hora

Po 2 světové válido pela firma jedním ze závodů národního podniku Seba np Podstatné změny nastaly po roce 1992 e kdy byla firma zprivatizována. Byla tak zahájena nová etapa rozvoje firmy a to pod současným názvem RTK, spol. s ro Následně vstoupil minoritním podílem do firmy i zahraniční kapitál, který umožnil jak modernizaci strojního parku, tak i zabezpečení nových zakázek a naplnění strojních kapacit tkalcovny.

V této době došlo také k rozsáhlé modernizaci celého objektu firmy. Týkalo se to zejména stavebních rekonstrukcí výrobních objektů, výměny elektrických rozvodů, byla postavena nová plynová kotelna vč. výměny rozvodů topení, na tkalcovně porly instalou a automatické klimatizační jednotky, zcela nové je vodní hospodářství apod.

Firma disponuje strojním zařízením, které zajišťuje výrobu staplových tkanin ve vysoké kvalitě a a se zaměřením na na jemné bavlnářské oděvní tkaniny.

Rokytnice leží na severu Čech v západní části pohoří Krkonoš. Její odvěkou historií prolíná textilní průmysl, který byl v minulosti hlavním zdrojem příjmů města a obživy lidí. V současnosti je již hlavně rekreačním, turistickým a sportovním centrem. V létě je ideálním východiskem pro horskou turistiku av zimě pak významným střediskem pro sjezdové i běžecké lyžování.

compartilhando
Por favor, espere...

Todos os comentários

escrever um comentário

Adresa Vaše emailová nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *