Eclipse total da lua 27.7.2018

Download gratuito de fotos em resolução menor e marca d'água para uso livre.

Você também pode encontrar fotos em Mapas do Google.

Download da foto

Nenechte si ujít nejdelší zatmění Měsíce! É um dado, kdy budeme svědky, pokud nám počasí bude nakloněno, úplného zatmění Měsíce. Pro astronomy to bude jedno z nejzajímavějších zatmění Měsíce v tomto desetiletí. Jeho dráha bude procházet stínem naší matíčky Země, a to téměř přímo středem. Tento jev můžeme sledovat 27.7.2018 večer, jakmile Měsíc bude vycházet nad východním obzorem. Para nastane ve 20: 47. V tuto dobu již bude probíhat částečně zatmění. Úplné zatmění začne ve 21: 30 a jeho délka bude necelou hodinu a tři čtvrtě. Poté opět vystoupí postupně ze stínu. Konec částečného zatmění bude přibližně 20 minut po půlnoci.

Eclipse da Lua je astronomický jev, kdy měsíční kotouč je zastíněn planetou Zemí. Nastává při úplňku, pokud se Slunce, Země a Měsíc ocitnou v jedné přímce. Měsíc se ve stínu Země pohybuje rychlostí přibližně 1 km / s, a zatmění tak může trvat až 107 minut. Jed o běžněji pozorovatelný jev než zatmění Slunce, kdy dochází zastínění části zemského povrchu Měsícem. Zatmění Měsíce nastává přibližně dvakrát až třikrát do roka.

O eclipse da lua é dividido em três tipos:

  • eclipse polostínové - nenhuma parte da lua não é completamente eclipsado pela Terra, os observadores hipotéticos sobre a superfície da Lua teria visto um eclipse solar parcial, mas não completa
  • eclipse parcial - parte da superfície da Lua é completamente ofuscada pela Terra
  • eclipse completo - a lua inteira é completamente sombreada pela Terra

Mesmo quando o eclipse está completo, a lua pode ser vista. É causada pela refração da luz solar nas camadas superiores da atmosfera da Terra. Raios dobrados na atmosfera A lua ilumina tanto que ainda é vagamente visível. Porque a luz vermelha está mais quebrada, a lua tem uma cor avermelhada no eclipse.

Sombreamento da Lua 27. Julho 2018

27. Julho 2018 nastane úplné o eclipse lunar. Zatmění bude neobvyklé tím, že při něm Měsíc projde přímo středem zemského stínu, což se stalo naposledy při zatmění 15. června 2011. Vzhledem k tomu, že Měsíc bude tou dobou současně od Země nejdále (v z.. Odzemí), půjde o nejdelší zatmění v 21. století.

Částečné zatmění začne ve 20: 24 SELČ, v Česku však Měsíc vyjde až později (Praha: 20: 47), skončí v 0: 19 náledujícího dne, tj. 28. července 2018. Samotné úplné zatmění potrvá od 21: 30 do 23: 13, máximo nastano ve 22: 21.

Právě na datum úkazu pak připadá e velká opozice Marsu se Sluncem (o 4 dny později pak bude nejblíže e Zemi za posledních 15 let). Marte bude v období zatmění na obloze poblíž Měsíce.

compartilhando
Por favor, espere...

escrever um comentário

Adresa Vaše emailová nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *